nekm zdar :)
 
 
Čtvrtek, 30 Lis 2023
 
 


Sociální sítě

Generální partner

 
 

Leták 2020

 Vyzýváme nadšence a příznivce cyklistiky k různým formám spolupráce. V případě zájmu nás kontaktujte na kamil.osladil@seznam.cz nebo na tel. 603 875218.
 
Co je Jesenický šnek PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 06 Květen 2009 23:32

Je to regionální cyklistický seriál pro všechny !

Seriál pořádá občanské sdružení Jesenický šnek, které je zájmovou, nepolitickou, neziskovou a dobrovolnou organizací se sídlem na Nábřežní 414/24 v Jeseníku.
Cílem sdružení je sdružování zájemců o amatérské rekreačně-výkonnostní sporty, pořádání sportovních a jiných akcí. Vytváření podmínek pro provozování závodní i rekreační cyklistiky a dalších sportů ve všech jejich formách. Pořádání sportovních, cykloturistických, servisních, společenských a jiných akcí.

Hlavní činností sdružení je pořádání regionálního cyklistického seriálu Jesenický šnek, který v roce 2009 pokračoval již 14-tým ročníkem a čítal 19 závodů, které se konali na Jesenicku, Bruntálsku, Opavsku a Šumpersku. 
Jesenický šnek je soutěž jak pro výkonnostní sportovce, tak pro širokou veřejnost všech věkových kategorií, pro všechny nadšence cyklistiky z důrazem na výchovu cyklistické mládeže. Seriál je jednou z mála soutěží v republice, kde můžou závodit vedle sebe rodiče a děti. Je výjimečný tím, že zahrnuje závody pro silniční i horská kola. Jeho výhodou je také to, že na silničních závodech startují juniorské, ženské a mužské kategorie dohromady. 
Soutěž pomohla vychovat nejednoho kvalitního cyklistu, kteří se rádi vracejí a účastní se těchto závodů.
Závody seriálu jsou opravdu pro všechny, kde startovné je za „babku" a jezdí se v menším regionu. Jsou tedy cenově, časově a cestovně pro regionální cyklisty dostupnější než celorepublikové seriáli. Samozřejmě tím, že se jedná o regionální závody, nemůžeme očekávat velmi vysoké účasti. Od roku 2004 se však trvale účastní seriálu více a více cyklistů a ročník 2009 byl v tomto ohledu opět rekordním. Průměrná účast na závodech byla 103 startujících na závod. 
A Ti co zatím nestihli okusit atmosféru „šnečích závodů" nezoufejte, můžete to zkusit v roce 2010, kdy soutěž pokračuje 16tým ročníkem. Více informací získáte na tomto webu.

Kamil Osladil
předseda obč. sdruž. Jesenický šnek

Aktualizováno Čtvrtek, 11 Únor 2010 08:59