nekm zdar :)
 
 
Neděle, 31 Kvě 2020
 
 


Sociální sítě

Generální partner

 
 

Leták 2020

 Vyzýváme nadšence a příznivce cyklistiky k různým formám spolupráce. V případě zájmu nás kontaktujte na kamil.osladil@seznam.cz nebo na tel. 603 875218.
 
Čas-OFF-kA na Šerák 2015 - report PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ladikcmelda   
Úterý, 16 Červen 2015 09:37

Report z Čas-OFF-kA na Šerák 2015, samostatná sekce zde

Čas-OFF-kA na Šerák 2015

V sobotu 4.7.2015 se za tropického počasí konala již čtvrtá v pořadí Čas-OFF-kA na Šerák. Se zázemím v Domašově v Jeseníkách U Julka odstartoval dětský závod v 10 hodin dopoledne. Na startovní čáru se seřadilo celkem 52 malých závodníků, kteří bojovali ve 4 kategoriích rozdělených na kluky a holky. Nejpočetnější skupinu tvořili opakovaně předžáci – děti od 5-7 let, v počtu 19 startujících. Mezi dětmi figurovali tradičně přespolní i polští závodníci, ale zavítali zde i děti z okolí, z čehož máme vždy jako pořadatelé velikou radost. Odměnou dětem bylo drobné občerstvení, vyhlášení výsledků a odměnění nejlepších 3 závodníků v jednotlivých kategoriích, po vyhlášení si mohli děti zaskotačit ve skákacím hradu. Dětem i jejich rodičům děkujeme za účast a těšíme se na přes rok naviděnou.

V pravé poledne se na startovní čáru seřadilo celkem 145 dospělých a mládeže. Cíl jediný – zdolat jedno z nejdelších souvislých stoupání v Jeseníkách – vrchol Šerák v délce trati 11km. To se jako prvnímu podařilo Zdeňku Petříkovi z CPV Krnov v čase 42 minut a 31 vteřin. Rekord na tuto trať nebyl sice zdolán, ale vzhledem k tropickému počasí jde o obdivuhodný výkon.  Druhý v pořadí dorazil na Šerák Tomáš Fláma z Ekofarmy Křížov v čase 43:14 a na místě třetím Matyáš Strupek z SKC TUFO Prostějov v čase 43:28. Nejrychlejší zástupkyní něžného pohlaví se stala Renata Najsrová z Bike One v čase 54:08, druhá Taťána Pokorná ze stejného teamu v čase 59:53 a ženou na třetím místě se stala Michaela Švubová z Steal Oknoplast v čase 1h a 02 minut a 3 vteřiny. Mezi dospělými bojovalo celkem 128 závodníků, přičemž zvláštní obdiv patří například Jiřímu Hrdinovi, který letos oslaví 72 let a zdolal Šerák za 1h 54 minut a 55 vteřin. Obdiv a uznání samozřejmě patří všem, kteří se odhodlali ať v závodních kategoriích, či výšlapu nezávodního charakteru Šerák zdolat, protože při teplotách lámajících rekordy šlo o opravdovou fušku. Na hlavním startu nastoupilo rovněž 17 mládežníků ve věku do 15 let, kteří své síly poměřili na 7km trati s cílem na Bystrém potoku. Nejrychlejším starším žákem se stal Vítek Dvořák v čase 27 minut a 30 vteřin, první starší žačkou se s velkým náskokem stala Helena Nováčková z teamu eSeNBáci Jeseník v čase 35:12.

Všem aktivně zúčastněných, doprovodům, rodičům a pomocníkům, kteří přiložili ruku k dílu, patří velký dík. Zvláštní poděkování patří rovněž podporovatelům, bez jejichž náklonosti by nebylo možné závody uskutečnit. Mezi ně patří: FENIX, ČUS-Sportuj s námi, FITKO, Eurohard, WOOX, Sport 2000, Adrenalinpark Jeseníky, Bairnsfather Family Distillery s.r.o., WEBER, Staprom, Stavitelství Knotek, Everstar, Internet Expert, Partners, U Julka, obec Bělá pod Pradědem, město Jeseník, Hotel Stará pošta, Bonera Ramzová, Lesy ČR, Selská pekárna, Penzion Kovárna Horní Lipová, Astur, Faunapark o.p.s. a potraviny u Adama. Nesmím zapomenout na celý Čmelda tým, že držíme partu a pořádání nám jde o ruky.

Díky a těším se v roce příštím, Ladik Chmelař, ředitel závodu

Aktualizováno Čtvrtek, 09 Červenec 2015 14:38