nekm zdar :)
 
 
Sobota, 30 Zář 2023
 
 


Sociální sítě

Generální partner

 
 

Leták 2020

 Vyzýváme nadšence a příznivce cyklistiky k různým formám spolupráce. V případě zájmu nás kontaktujte na kamil.osladil@seznam.cz nebo na tel. 603 875218.
 
O cenu Rapotína - článek, foto PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 10 Srpen 2015 16:08

Report ze včerejšího závodu, který se konal za "brutálního" vedra. Ti co se zúčastnili zaslouží obrovský obdiv...

První foto zde 

O cenu Rapotína 2015

Za úmorného vedra, v neděli 9. 8., uspořádal cyklistický klub Buldoci Rapotín na koupališti v Rapotíně 8. ročník závodu horských kol.

Akce se zúčastnilo celkem 207 cyklistických nadšenců a nadějí, z toho 101 dětí. Závod byl zařazen do regionálního cyklistického seriálu Jesenický šnek a Šumperského poháru horských kol.

Byly přichystány tratě pro všechny věkové a výkonnostní kategorie. Nejprve od 10:00 závodily děti do 12 let na okruhu kolem koupaliště. Ty nejmenší závodily na pár metrech po asfaltu, kdy nejmladším účastníkům byly i 2 roky. Na těchto dětských tratích zápolilo 79 dětí a k vidění byly vskutku velmi zajímavé souboje s patřičnou podporou fanoušků z řad rodinných příslušníků a kamarádů závodících ratolestí. V 11:30 proběhlo vyhlášení dětských závodů a ve 12:00 byl odstartován hromadně závod horských kol na okruhu v délce 9 km. Okruh kolem Bukového kopce doznal poprvé v historii změn, kdy byl více zatraktivněn technickými pasážemi úsek mezi Samotou a Ludvíkovem. Dle ohlasu mnoha účastníků to byly změny, které se líbily. Starší žáci a žákyně absolvovali 1 okruh a nejrychlejším na ní byl Tomáš Krč (Credo Team) v čase 25:41 min. Nejúspěšnější starší žačkou byla časem 36:28 min. Helena Nováčková (eSeNBáci Jeseník). Ženy a juniorky jely 2 okruhy, kdy první v cíli byla Renata Najsrová (Bike One Opava) ve skvělém čase 57:15 min. Muži a junioři si dali 3 náročné okruhy a absolutním vítězem se stal Tomáš Kechrt (Cyklo Polách a syn Šumperk) ve výborném čase 1:06:00 hod. Po zchlazení a občerstvení závodníků následovalo vyhlášení výsledků s předáním medailí z rukou pana starosty obce Rapotín – Ing. Pavla Žerníčka. Závod byl určen jak pro výkonnostní sportovce, tak pro širokou veřejnost. Mezi startujícími z celé Moravy, Slezska, Čech a Polska nechyběli, jak nejlepší regionální „závoďáci“, tak mnoho cyklistických nadějí a tzv. „hobbíků“. Závodu se zúčastnilo i několik rodin, a to i zástupci tří generací. Celá akce se nesla v příjemné atmosféře a ukázala cestu, jak trávit volný čas se stejným zájmem, a tím bylo kolo.

Velké díky patří partnerům, a to Obci Rapotín, pivovaru Holba Hanušovice, LČR, zámku Velké Losiny. Dále Jiřímu Mikovi a jeho kolektivu z koupaliště za výborné zázemí a občerstvení, a také všem pořadatelům a pomocníkům co se jakkoliv na akci podíleli. Bez těchto všech by jen stěží byla akce tak úspěšná. No a závěrem zaslouží velký obdiv všichni závodníci za jejich účast v tak brutálním nevlídném počasí. Více informací včetně výsledků a fotografií najdete na www.jesenickysnek.cz a na www.spmtb.cz.

(KO)

 

Aktualizováno Úterý, 11 Srpen 2015 15:59